Ünlü isimlerin Tarık Akan’a veda mesajları

 Yeşilçam'ın efsane oyuncularından Tarık Akan, bu sabah 66 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir akciğer kanseri hastalığıyla mücadele eden sanatçının ölümü sanat camiasını ve Türk halkını yasa boğdu. Ünlü isimler üzüntülerini sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

Şerif Sezer
Yol filminde oynarken çok iyi bir film yaptığımızı biliyorduk. Onunla beraber oynamaktan gerçekten büyük bir keyif almıştım. Son olarak Deli Deli Olma filminde yeniden bir araya gelmiştik. Oğlu da onun gençliğini oynamıştı. Hastalığından haberdardım ancak uzun zamandır görüşme fırsatım olmamıştı. Çok üzgünüm, çok iyi bir dostumdu.
Arif Keskiner
Canlı yayına bağlanan yapımcı Arif Keskiner, oyuncu Tarık Akan’ın hastanede tedavi gördüğü sırasında onun yanında olduğunu ve zaman zaman görme fırsatı bulduğu oyuncunun adeta gözlerinin önünde günden güne eridiğini söyledi. Keskiner sözlerini daha fazla sürdüremedi ve gözyaşları içinde telefonu kapattı.
Perihan Savaş
Tarık Akan’la son olarak Gece Yürüyüşü adlı bir dizide oynamıştık. Bana bunun son dizisi olduğunu söylemişti çünkü çalışma şartlarını beğenmiyordu. Oyuncuların hakkının yendiğini düşünüyordu. Beş altı kadar filmde birlikte rol aldım. Sette çok komik neşeli ve enerjik bir insandı bizleri güldürürdü. Çok aydın çok iyi bir insandı. Sabah uyandığımda onun ölüm haberini televizyondan aldım ve çok üzüntülüyüm.
Ediz Hun
Çok çok üzücü bir haber, çok genç bir yaşta aramızdan ayrıldı. Çok kıymetli ve çok başarılı bir aktördü. Aramızdan ayrılması gerek biz arkadaşları gerekse Türk sineması adına büyük bir kayıp. Çok başarılı bir aktördü.
ÜNLÜLERİN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI
Doğa Rutkay: Babamın en yakın dostu.
Çocukluğumun bir parçasıydın.
Upuzun boyunla,heybetinle kalbin kadar yakışıklı bir insandın.
Centilmendin.
Pek kibardın.
Okumayı yazmayı seven,araştıran tartışan sorgulayan kalender bir insandın.
Ülkesini vatanını seven,kendi inandıklarınla kendi mücadeleni veren bir sanatçıydın.
İyi bir baba, kötü gün dostuydun.
Seni yakından tanımayan milyonlarca insanın kalbinde açan gonca bir güldün.
Bir de bizi düşün.
Seninle vakit geçirmiş olanlar ne yapsın?
İyi ki Bodrum’da son balığımızı yemişiz.
İyi ki aynı denizde yüzmüşüz.
Seni seviyoruz.
Yüreğimizdesin Tarık Abim.
Metin Uca: Türkiyenin ve sinemasının özeti, güzel yürekli devi, Tarık Akan’ı kaybettik ne yazık ki. Anısına, sonsuz saygıyla.
Gülben Ergen: #TarıkAkan Türk Sinemasının yeri dolmayacak oyuncusu… Allah Rahmet Eğlesin. Ailesine, sevenlerine, yakınlarına sabırlar dilerim. Hepimizin başı sağolsun
Ceyhun Yılmaz: Damat Ferit de gitti… Ruhun şad olsun Tarık Akan. Allahtan Rahmet dileriz
Armağan Çağlayan: Bir çocukluk hikayemiz daha bitti… Çocukluğumun büyük starı. Damat Ferit’i… Birer birer eksiliyoruz… yattığın yer nur olsun… Uğurlar olsun…
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×