Online Pasta Siparişi Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Pasta siparişi vermek artık teknoloji sayesinde çok kolay olsa da online pasta siparişi verirken göz önünde bulundurmanız gerekenler olduğunuz bilmelisiniz. Pastaneden pasta almak ya da pastaneye sipariş vermek kadar kolay olan bu işlemde pastanızı görmeyeceğiniz ve tatmayacağınız için dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Eğer doğru noktalara değinerek sipariş verirseniz online pasta siparişi ile hayallerinizdeki pastayı kolayca yaptırabilirsiniz. Pasta siparişi verirken malzeme, tasarım ve içerik olmak üzere 3 ana unsuru değerlendirmeniz gerekir. Bu unsurları bir arada en doğru şekilde bir araya getirirseniz sonuçta istediğiniz gibi bir pastaya sahip olabilirsiniz.

 

Pastanın Standartlarını Belirleyin

 

Pastanın konsepti, tasarımı ve içeriği ile ilgili detaylara geçmeden önce standartlarını belirlemeniz en doğrusu olur. Bu standartlar pastanın şekillenmesinde çok önemlidir. Hem fiyat belirleme hem de süsleme ve tasarım olasılıklarını doğru seçme noktasında pastanın boyutları ve kaç kişilik olacağı bilgisi gerekir. Kompozisyon yapılması istenen pastaların geniş yüzeyli olması gerekirken kalabalık bir organizasyon için istenen pastaların kişi sayısına göre çok katlı olması tercih edilebilir. Bu durumda pastanın yüzeyi, kaplama malzemesi farklılık göstereceğinden dolayı doğrudan tasarıma ve içeriğe etki eder. Pastanın standartlarını belirlerken fiyat almakta fayda vardır. Ancak fiyat alırken farklı seçenekler ile karşılaşabilirsiniz. Pasta fiyatlamasında gramaj, dilim ya da paket üzerinden fiyatlama yapılabilir. Dilim fiyat alırken bir dilimin kaç gram olduğunu öğrenmenizde fayda vardır. Paket fiyat alırken de pastanın kaç dilim olacağını sorabilir hatta pastanın toplam ağırlığını öğrenebilirsiniz. Şeker hamuru ile yapılan tasarımlarda gramaj üzerinden fiyat aldığınızda kaplama malzemesinin ağır olması fiyatın yükselmesini sağlayabilir ancak şeker hamuru zaten işçilik gerektiren bir malzeme olduğundan dolayı paket fiyatlandırmada da şeker hamurunun farkını görebilirsiniz. Bu noktada en doğru fiyatı gramaj/dilim oranı üzerinden alarak yapabilirsiniz.

 

Malzeme ve Konsept Seçimi

 

Pastanızın siparişini verirken fiyatlandırma ile ilgili karar sürecini ve pasta standartlarını geçtiğiniz zaman geriye en keyifli kısım kalır. Pastanızın konsepti ve tasarımı. Bu seçimi yaparken hem hayal ettiğiniz pastaya sahip olmalı hem de bunu en verimli şekilde yapmalısınız. Örneğin ince detaylara sahip süslemeler istiyorsanız şeker hamuruna değil kremaya yönelebilirsiniz. Sıcak bir mevsimde pasta siparişi veriyorsanız krema yerine şeker hamurunu tercih edebilir hatta naked kek akımından yararlanabilirsiniz. Seçtiğiniz konsepte uygun malzeme bulmanız en doğrusu olsa da hava şartlarını, organizasyon alanını ve pastanın nasıl taşınacağını düşünmenizde her zaman fayda vardır. Tüm bu detayları birlikte düşünerek karar verdiğiniz zaman istediğiniz pastaya sahip olabilirsiniz. Pasta siparişi verirken hayalleri odak alarak sipariş vermek en güzeli olsa da malzemeleri, şartları ve ihtiyaçları düşünmek sonucun daha verimli olmasını sağlar.

 

 

 

Kaliteyi Koruyun

 

Pastanızın istediğiniz gibi olması için vazgeçilmezlerinizden sakın ödün vermeyin. Pastanın kalitesi, malzemesi ve hijyeni tasarımından çok daha önemlidir. Tasarıma ve konsepte odaklanıp pastanın lezzetinden ve standartlarından ödün verecek tercihler yapmayın. Elbette istediğiniz pastaya sahip olmak paha biçilemez olabilir ama ödün verdiğiniz şeylerin pastanın tadını ve kalitesini etkileyecek unsurlar olması da kolay kolay kabul edilemez. İstediğiniz pastayı yapabileceğini söyleyen her pastacıya güvenmek yerine bilinen işletmeleri tercih etmek, daha önce adını duyduğunuz markalar ile çalışmak bu noktada kaliteyi kolayca korumanızı sağlar. Online pasta siparişi verirken dikkat edeceğiniz birkaç püf noktası ile çok fazla zaman harcamadan istediğiniz pastaya rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×