Köpek Eğitiminde Ödül Mamalarının Önemi

 Köpeğinizin beslenmesinde ve eğitiminde köpek mamaları ve köpek aksesuarları kadar, köpek ödüllerinin de önemli bir yeri var. Köpeğinizi ödüllendirmek için onun damak zevkine uygun mamalar seçmelisiniz. Köpeğinizin yaşını ve ırkını dikkate alarak seçeceğiniz kuru mamaların yanı sıra ona verebileceğiniz yaş mamalar lezzetleri nedeniyle köpeğiniz için en ideal ödül olacaktır.

 

Köpeğinizi eğitmek istiyorsanız, onun eğitimi sırasında sabırlı olmalı, söz dinlemediğinde elle veya farklı nesneler ile ona vurmaktan kaçınmalısınız. Köpeğinize her zaman, ilgi ve sevgiyle yaklaşmanız sıcak bir iletişim kurmanız açısından önemlidir. Eğer köpeğinize bir ceza vermek istiyorsanız, bu durumda ona komutları sert bir ses tonu ile vermek işinize yarayabilir. Sizin verdiğiniz komutları yerine getirdiğinde ise ona vereceğiniz ödül maması onu keyiflendirecek ve ödül maması diğer komutlarınızı yerine getirmesinde etkili olacaktır.

 

Köpek eğitiminde ödül mamaları ile birlikte ödül oyuncakları da kullanabilirsiniz Köpeğinizin sevdiği aromalarla tatlandırılmış köpek ödül oyuncakları at getir oyunlarında, komutlarda köpeğinizin ilgisini çekebilmeniz açısından faydalıdır.

 

Köpeğinizle iletişimi güçlendirmek için onunla oyunlar oynayabilirsiniz. Köpekler için özel üretilmiş oyuncak çeşitlerinden seçebilirsiniz. Köpeğinizi mutlu edecek şeylerden biri ona vakit ayırmanız ve onu eğlendirecek oyunlar oynamanızdır. Oyunlar aynı zamanda aranızdaki iletişimin güçlenmesinde ve köpeğinizin eğitilmesinde de etkilidir.

 

Köpek oyuncağı bir pet shop ürünü olmalıdır. Pet shop oyuncakları dayanıklı malzemelerden üretildiği için ısırılma, atma gibi darbelere karşı dayanıklıdır. Eğer çocuk ve bebek oyuncağı gibi herhangi bir ürünü köpeğinizde kullanırsanız, tüylü dostunuza bazı zararlar verebilirsiniz. Köpeğin basit bir diş darbesiyle kırılabilen bebek oyuncakları, parçalandığında köpeğin nefes borusuna kaçabilir, yaralanmasına neden olabilir. Çocukların tüylü peluş oyuncakları da parçalandığında aynı türde bir zarara yol açabilir.

 

Köpeğiniz için en doğru ve en kaliteli petşop ürününü tercih etmek istiyorsanız, online mağaza Petzimo.com’u ziyaret edebilirsiniz. Petzimo sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ile köpek sahiplerinin inceleyebileceği en kaliteli ve güvenilir adreslerden biridir. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×