Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Uygulamasında Ödenecek Primler Belli Oldu

 Özellikle hasar kaydı olmayan sürücüler için avantaj sağlayan bir düzenleme olan tavan fiyatta 7 basamaklı bir tarife uygulanacak. Buna göre; 7. basamaktaki hiç hasarı olmayan sürücüler 443,85 TL, 1. basamaktaki çok hasarlı sürücüler 2.017,50 TL’den fazla prim ödemeyecek. Buna ek olarak trafik sigortasındaki teklifli indirim ile en uygun fiyatlı trafik sigortası poliçesini satın alan araç sahipleri, birçok sigorta şirketinden sigorta teklifi alarak bütçelerine en uygun poliçeyi satın alabilecek.

 

Zorunlu trafik sigortası tavan fiyat uygulamasının basamak sistemine göre sürücüler, belirlenmiş şu tavan fiyatlar üzerinde prim bedelleri ile poliçelendirilemeyecek:

 

     7. Basamakta hiç hasarı olmayan sürücüler yer alacak ve 443,85 liradan fazla prim ödemeyecek

     6. Basamaktaki sürücüler 564,90 liradan fazla prim ödemeyecek

     5. Basamaktaki sürücüler 685,95 liradan fazla prim ödemeyecek

     4. Basamaktaki sürücüler 807 liradan fazla prim ödemeyecek

     3. Basamaktaki sürücüler 1.210,50 liradan fazla prim ödemeyecek

     2. Basamaktaki sürücüler 1.614 liradan fazla prim ödemeyecek

     1. Basamaktaki çok hasarlı sürücüler 2.017,50 liradan fazla trafik sigortası primi ödemeyecek

 

Trafiğe ilke kez çıkan sürücüler tarifeye 4. basamaktan giriş yapacak. 4. basamaktaki sürücüler, poliçe süreleri tamamlandığında, trafik sigortası yenileme döneminde hasar durumlarına göre yeni basamaklarına kaydedilecek.

 

Yeni tavan fiyat uygulamasında iller arasında fiyat farkları da olacak. %6 pahalı primlerin ödeneceği İstanbul’da en düşük sigorta primi 470 lira, en yüksek prim ise 2.138 lira olarak poliçelendirilecek. Ankara için en düşük prim 457 lira, en yüksek prim ise 2.078 lira olacak.

 

İstanbul’daki otomobiller için tavan fiyatlar şu şekilde olacak:

 

     1. Basamak 2.138,55 lira

     2. Basamak 1.710,84 lira

     3. Basamak 1.283,13 lira

     4. Basamak 855,42 lira

     5. Basamak 727,11 lira

     6. Basamak 598,79 lira

     7. Basamak 470,48 lira

 

Trafik Sigortasında 7 basamak için uygulanan indirim ve zam oranları ne kadardır?

 

     7. Basamak - Poliçenin üçüncü yılının hasarsızlık ile tamamlanması halinde  7. basamaktan değerlendirilir ve %45 prim indirimi uygulanır.

     6. Basamak - Poliçenin ikinci yılının hasarsızlık ile tamamlanması halinde  6. basamaktan değerlendirilir ve %30 prim indirimi uygulanır.

     5. Basamak - Poliçenin ilk yılının hasarsızlık ile tamamlanması halinde  5. basamaktan değerlendirilir ve %15 prim indirimi uygulanır.

     4. Basamak - İlk kez trafiğe çıkacak sigortalılar için uygulanır.

     3. Basamak - Poliçenin birinci yılının hasarla tamamlanması halinde  3. basamaktan değerlendirilir ve %50 prim artırımı uygulanır.

     2. Basamak - Poliçenin ikinci yılının hasarla tamamlanması halinde  2. basamaktan değerlendirilir ve %100 prim artırımı uygulanır.

     1. Basamak - Poliçenin üçüncü yılının hasarla tamamlanması halinde 1. basamaktan değerlendirilir ve %150 prim artırımı uygulanır.

 

 

Trafik sigortası tavan fiyat uygulaması indiriminin yanında en uygun trafik sigortası poliçesi için aynı anda birçok sigorta şirketinden trafik sigortası teklifleri almak sürücülerin en uygun poliçeyi satın almaları için bir fırsat. Bunun için hemen online sigorta brokeri Koalay.com internet sitesine girin, sigorta şirketlerini eş zamanlı olarak sorgulayın, en düşük ve en yüksek fiyat teklifleri arasından bütçenize en uygun poliçeyi anında satın alın.

Anahtar Kelimeler
KoalayTrafik Sigortası
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×